Podopieczni trenera Sobczaka ulegli w Jaworznie tamtejszej Szczakowiance 1-3 (0-2) w meczu XVII kolejki Haiz IV ligi śląskiej gr. 1. Zawodnikiem meczu został grający trener „Drwali” – Paweł Cygnar, który strzelił siewierzanom trzy bramki. LKS w sobotnie popołudnie stać było jedynie na honorowe trafienie autorstwa Łukasza Burczyka.

W 10. minucie spotkania wynik meczu otworzył wspomniany Paweł Cygnar, który po dośrodkowaniu w nasze pole karne wślizgiem pokonał Boreckiego. Szczakowianka zdominowała nasz zespół w pierwszej połowie. Efektem tej przewagi był drugi gol dla JSP. W 40 min. Cygnar zdecydował się na uderzenie zza szesnastki i była to dobra decyzja, bowiem futbolówka tuż przy słupku wpadła do bramki strzeżonej przez Boreckiego.

W drugiej połowie nasi gracze zaczęli nieco śmielej atakować na bramkę JSP. Na początku oddaliśmy dwa niecelne strzały, w odpowiedzi gospodarze również dwukrotnie, bez powodzenia, próbowali pokonać naszego golkipera. W 76 min. promyk nadziei swoim golem dał Burczyk. Łukasz ładnie przymierzył z narożnika pola karnego pokonując bramkarza Szczakowianki. Pod koniec spotkania siewierzanie mieli nawet przewagę, dążyli do zdobycia chociaż punktu. W końcówce, po jednej z naszych ostatnich akcji, defensor JSP wybił futbolówkę zmierzającą do bramki tuż sprzed linii bramkowej. Ofensywna gra LKS-u zemściła się na nas w doliczonym czasie gry, gdy Cygnar po kontrze miejscowych i pięknym podaniu za linię obrony, ograł jeszcze próbującego ratować sytuację Boreckiego i wpakował piłkę do pustej bramki.

Przemsza po tej porażce spadła na 12. lokatę. Była to oficjalnie ostatnia kolejka jesieni lecz granie w tej rundzie zakończyło jedynie sześć zespołów. Reszcie drużyn pozostało do rozegrania od jednego nawet do czterech zaległych spotkań. Przed nami jeszcze bardzo ważne, zaległe spotkanie z Myszkowem (sobota 21.11 na naszym obiekcie), od którego będzie zależała ostateczna pozycja wyjściowa LKS-u przed rundą rewanżową. Za naszymi plecami trzy drużyny, które mogą nas przeskoczyć w ligowej tabeli!

Przemsza: Borecki – Pałyga, Dębski, Wolff, Góralczyk, Bednarz, Porochnicki, Psonka (64. Mazerant), Badora (75. Sobczyk), Zając, Burczyk.