Piłkarze trenera Sobczaka pokonali na siewierskim stadionie grające na co dzień w IV lidze śląskiej gr. 2 rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała 2-0 (1-0) w przedostatnim sprawdzianie przed nowym sezonem. Pierwszego gola, tuż przed przerwą, zdobył Łukasz Burczyk, który świetnie wykończył głową doskonałą wrzutkę na drugi słupek. W drugiej odsłonie na 2-0 podwyższył Amadeusz Zając, wykańczając indywidualną akcję płaskim strzałem tuż przy słupku.

Trener Sobczak po meczu:

„Myślę, że moi zawodnicy przez całe 90 minut bardzo dobrze realizowali przedmeczowe założenia czego efektem jest kolejne zwycięstwo i kolejny mecz bez straconej bramki. Już w pierwszej minucie mogliśmy prowadzić po bardzo dobrze wyprowadzonym ataku szybkim i uderzeniu na bramkę przez Badorę. Po pierwszej połowie było 1 do 0 po świetnym dostosowaniu Porochnickiego i skutecznej finalizacji naszego kapitana Burczyka. W drugiej połowie po solowej akcji Zająca prowadziliśmy już 2 do 0 i przy naszej bardzo dobrej grze w defensywie czuliśmy się już pewni o dobry wynik. Brawo dla chłopaków za kolejny dobry mecz.”

Przemsza: Borecki – Wolff, Stajer, Dębski, Pałyga, Badora, Mazerant, Psonka, Porochnicki, Zając, Burczyk. W II połowie zagrali: Sobczyk, Góralczyk, Krzos, Urbanowicz, Pawlik, Grabowski.

Ostatni sparing rozegramy z Zielonymi Żarki, w najbliższą sobotę (18 lipca), o godz. 9.00 .