Przemsza Siewierz pokonała KS Niwy Brudzowice 3-1 (0-1) w meczu III rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec. Niwy, jako gospodarz pucharowego pojedynku, jako pierwsze wyszły na prowadzenie i tak zakończyła się pierwsza połowa. Obie drużyny stworzyły sobie wmeczu po kilka dobrych sytuacji podbramkowych lecz w drugiej odsłonie przewaga naszej drużyny była już widoczna w każdym aspekcie i „Biało-czerwono-zieloni” strzelili trzy bramki, a mogli jeszcze więcej. Do siatki Brudzowic trafili Maciej Niesyto (dwukrotnie) oraz Marcin Ból z karnego. „Jedenastki” w meczu nie wykorzystał Sebastian Szombierski.

Siewierzanie pewniej weszli w mecz, oddaliśmy kilka strzałów na bramkę, ale druga część pierwszej połowy to co raz częstsze akcje pod bramką Boreckiego. Zawodnicy Niw przynajmniej trzykrotnie mogli umieścić piłkę w siatce LKS-u, ale albo brakowało im wykończenia albo za późno zamykali oni akcję. Pod koniec połowy po szybkiej kontrze i sytuacji sam na sam gospodarze pucharowego meczu wyszli jednak na prowadzenie i dowieźli je do końca tej części.

W drugiej odsłonie Przemsza wzięła się od razu do ataków, czego skutkiem był gol Macieja Niesyto na samym jej początku, po strzale z głowy. Potem znakomitą okazję miał Sobczyk, który minął golkipera KS-u, ale trafił w słupek. Kilka minut dalej sędzia wskazał na wapno po faulu obrońcy z Brudzowic w szesnastce na Dariuszu Wilku. Do jedenastki podszedł Szombierski, ale przestrzelił. Siewierzanie stwarzali sobie sporo dogodnych sytuacji, ale wczoraj ciężko było ze skutecznością i koncentracją pod bramką Niw. Po kolejnym faulu, tym razem na Burczyku, sędzia kolejny raz podyktował rzut karny. Do stałego fragmentu podszedł Ból i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gospodarzy. Trzeciego gola w meczu, swojego drugiego, zdobył Niesyto, po indywidualnej akcji lewą stroną boiska. Pod koniec meczu siewierzanie mogli jeszcze zwiększyć dorobek bramkowy. Przemsza awansowała do półfinału tych rozgrywek, w których zmierzymy się z jedną z trzech drużyn (losowanie): Cyklon Rogoźnik, Unia DG, Szczakowianka.