Przemsza Siewierz pokonała w ostatnim meczu wyjazdowym sezonu 20/21 ekipę Ruchu Radzionków 1:0 (0:0) w meczu XXXIII kolejki Zina IV ligi śląskiej gr. 1 i UTRZYMAŁĄ IV LIGĘ DLA SIEWIERZA. Mimo, że to gospodarze prowadzili grę, mieli więcej sytuacji podbramkowych, to jednak zdeterminowani siewierzanie strzelili gola, jak się później okazało jedynego i zwycięskiego. Ową bramkę w 78 minucie zdobył Szymon Wolff (jego pierwsza w barwach Przemszy) po dośrodkowaniu Bednarza w pole karne po rzucie wolnym ze środka pola. W naszej bramce rewelacyjnie sprawił się Dawid Stambuła, broniąc strzały radzionkowian, który przecież jeszcze pół roku temu był zawodnikiem „Cidrów”.

W innych spotkaniach przedostatniej kolejki padły dobre dla nas wyniki. Przemsza przed ostatnią serią gier ma 4 punkty przewagi nad 14-stym miejscem w tabeli. O pozostanie w czwartej lidze do ostatniej minuty „bić” się będą zespoły Dramy, AKS-u, Śląska, Sarmacji, Gwarka i Szczakowianki, z którą gramy w ostatniej kolejce – oprócz będzińsko-grodzieckiego RKS-u do Ligi Okręgowej spadną jeszcze trzy zespoły (najprawdopodobniej z III ligi spadnie ROW Rybnik, co spowoduje spadek czterech zespołów z naszej 4 ligi).

Awans do baraży już w środę zapewniła sobie drużyna rezerw częstochowskiego Rakowa, która o III ligę powalczy z Odrą Wodzisław Śl (mistrz gr. II).

Przemsza: Stambuła – Skrzypiński D., Wolff, Bajor, Pałyga, Badora (65. Tyszczak), Mazerant, Bednarz, Sobczyk (60. Skrzypiński K.), Burczyk (87. Grabowski), Zając