Przemsza II Siewierz zremisowała na własnym stadionie z drużyną KS Giebło 1-1 (1-1) w meczu V kolejki sosnowieckiej B klasy.

Trener Stefaniak w niedzielne popołudnie nie mógł skorzystać  m. in. z Kańtocha, Roka, Cygarowskiego czy Hamerlika. Siewierzanie jako pierwsi stracili bramkę – po uderzeniu bezpośrednio z rzutu wolnego. Niedługo potem wyrównał Urbanowicz po rajdzie prawą stroną aż pod bramkę „Pomarańczowych”. W dalszej części pierwszej połowy mieliśmy jeszcze kilka szans na zdobycie gola i wyjście na prowadzenie, a szczególnie w drugiej odsłonie było ich niesamowicie wiele. Przy wykańczaniu akcji niestety albo brakowało precyzji i „zimnej krwi” albo znakomicie bronił golkiper gości lub np. „stemplowaliśmy” poprzeczkę z kilku metrów. Podopieczni trenera Stefaniaka całkowicie zdominowali drugie czterdzieści pięć minut. Zespół Klubu Sportowego Giebło, mimo nawet, że ostatnie kilka minut grał w osłabieniu (czerwona kartka) swoim większym ligowym doświadczeniem przetrwał ataki naszych młodych rezerw, choć czasem bardzo szczęśliwie i zdobył pierwszy punkt w sezonie.

Przemsza II nadal pozostaje bez porażki w lidze. Na swoim koncie mamy 9 „oczek” (bilans 2-3-0) i plasujemy się na 4. miejscu w tabeli B Klasy ze stratą 6 pkt do lidera ze Sławkowa (15 pkt, 5-0-0). Za tydzień pojedynek z JSP Warta Zawiercie.

Trener Stefaniak po spotkaniu.

Po meczu z Giebłem jest strasznie duży niedosyt bo powinniśmy zdobyć pewne 3 punkty i jesteśmy tego w pełni świadomi! Byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, ale za to punktów się nie przyznaje. Niestety żałuję, że nie mogłem skorzystać z wielu zawodników (1/3 podstawowego składu chora), ale dzięki temu miałem możliwośc dać szansę gry innym zawodnikom i zweryfikowania ich na tle B klasy. Dostaliśmy kolejną lekcję, z której musimy wyciągać wnioski. Cały czas się uczymy dorosłej piłki. Dziękuję kibicom, że cały czas nas wspierają, bo naprawdę dla nas jest to bardzo ważne.

Przemsza II: Urbańczyk – Cieślik, Capla, Futrzyński, Wójcik, Kisielewski, Urbanowicz, Bańka, Tylec (Nobis), Wysocki, Ciastek (Śliwa)