Piłkarze Przemszy Siewierz ulegli w siódmym meczu kontrolnym tej zimy rezerwom tyskiego GKS-u aż 1-4 (0-2). Praktycznie cały mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy zasłużenie zwyciężyli. Honorowe trafienie siewierzanom z rzutu karnego dał Sebastian Gielza. W pierwszej odsłonie bardzo groźnej kontuzji kolana doznał Bednarz i musiał opuścić boisko. Spotkanie rozegrane zostało na sztucznej murawie w Tychach. Przypomnijmy, iż „dwójka” Tyskiego Sportu występuje na co dzień w śląskiej czwartej lidze, ale grupie drugiej.

Kilka zdań trenera Mosny podsumowujących grę Przemszy (za gkstychy.info):

„Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, stworzyli sobie mnóstwo sytuacji strzeleckich i gdyby nie nasz bramkarz, to wynik mógłby być znacznie wyższy. Na drugą połowę wyszła nasza pierwsza jedenastka i gra bardziej się wyrównała. Gratuluję rywalom zasłużonego zwycięstwa, byli szybsi i dynamiczniejszy. Musimy z tego meczu wyciągnąć odpowiednie wnioski i przede wszystkim odzyskać świeżość po ciężkim etapie przygotowań, a na to potrzeba trochę czasu”.

Przed siewierzanami jeszcze tylko jeden mecz sparingowy z chorzowskim Wyzwoleniem.

Miło nam poinformować już oficjalnie, że nowym zawodnikiem Przemszy Siewierz został Robert Boryczka (młodzieżowiec, rocznik 1999) nominalny obrońca, który jeszcze niedawno rozgrywał mecze w Górniku Zabrze, w makroregionalnej lidze juniorów. Robert jest wychowankiem Odry Miasteczko Śląskie. Witamy na pokładzie!

I połowa: Borecki – Pająk, Boryczka, Tokarz, Setlak, Maryniok, Wlaź, Bednarz, Tutaj, test. 1, Fredyk
II połowa: Myronenko – Ząbek, Kapias, Świerczyński, Tora, Niesyto, test. 1, Pietrycha, test. 2, Burczyk, Gielza