Przemsza Siewierz uległa RKS-owi Radomsko 2-3 (2-1) w swoim trzecim letnim test-meczu rozegranym na głównej płycie siewierskiego stadionu. Trzecioligowcy z województwa łódzkiego (III liga , gr. I) jako pierwsi otworzyli wynik sparingu, ale na przerwę to nasz zespół schodził z przewagą jednego gola (bramki Burczyka i Zająca). W drugiej odsłonie trener Sobczak wystawił jedenastkę złożoną niemalże w całości z testowanych graczy. Mimo kilku dogodnych szans z naszej strony, to radomszczanie przeważali, wykorzystując swoje dwie i w rezultacie LKS uległ RKS-owi 2-3.

Trener Tomasz Sobczak po meczu:

„Pierwsza połowa, poza pierwszymi minutami, kiedy to goście zdobyli gola po uderzeniu z główki, bardzo dobra w naszym wykonaniu. Zawodnicy bardzo dobrze realizowali przedmeczowe założenia, dzięki czemu pierwszą połowę wygraliśmy 2 do 1, a jeszcze Sobczyk uderzył w słupek.
Druga połowa to nowa jedenastka i Radomsko miało przewagę na boisku, jednak to my powinniśmy zamknąć ten mecz bo mieliśmy jeszcze strzał w słupek, poprzeczkę i akcję sam na sam z bramkarzem. Nie wykorzystaliśmy ich co standardowo się zemściło. Był to bardzo wartościowy sparing, z zespołem z wyższej ligi, a ja dziękuję chłopakom za włożony wysiłek.”

Przemsza:

I poł.: Borecki – Wolff, test. 1, Stajer, Góralczyk, Morys, Mazerant, Bednarz, Sobczyk, Burczyk, Zając
II poł.: test. br. – test. 2, test. 1, test. 3, test. 4, test. 5, test. 6, Krzos, Urbanowicz, Burczyk, test. 7.

Kolejny sparing w sobotę 4 lipca na naszym stadionie z Unią Rędziny (częstochowska Liga Okręgowa), o godz. 17.00.