sobotę, 25 stycznia, o godz. 8.00 na Hali Sportowej Zespołu Szkół w Siewierzu (ul. Piaskowa) odbędzie się eliminacyjny turniej do XIX Halowych Mistrzostw Zagłębia Dąbrowskiego im. Włodzimierza Mazura (Puchar/Memoriał Mazura). Przemsza Siewierz w grupie III zmierzy się z takimi zespołami jak: RKS Grodziec, LKS Tęcza Błędów, LKS Ostoja Żelisławice oraz KS Niwy Brudzowice. Ponieważ w „siewierskiej grupie” jest tylko 5 zespołów, zawody rozgrywane będą w systemie „każdy z każdym”. Jako pierwsi eliminacje piłkarze zagłębiowskich klubów rozpoczną już w tę niedzielę (19.01) na hali w Będzinie-Łagiszy. Poniżej rozpiska wszystkich turniejów eliminacyjnych i podział na grupy.

Grupa I, Będzin-Łagisza, 19.01, godz. 8.00

Grupa A: BKS Sarmacja Będzin, MKS Milenium Wojkowice, KP Sarnów
Grupa B: UKS Pionier Ujejsce (Dąbrowa G.), KS Cyklon Rogoźnik, SKS Łagisza (Będzin)

Zwycięzca: Sarmacja Będzin

Grupa II, Sławków, 25.01, godz. 8.00

Grupa A: KS Unia Strzemieszyce (Dąbrowa G.), TKKF Zew Kazimierz (Sosnowiec), KS Górnik Sosnowiec
Grupa B: UKS Przemsza Okradzionów (Dąbrowa G.), MKS Sławków, KS Zagłębiak I Dąbrowa G.

Zwycięzca: RKS Zagłębie D. G. (dawniej Zagłębiak)

Grupa III, Siewierz, 25.01, godz. 8.00

Grupa A: RKS Grodziec, LKS Przemsza Siewierz, LKS Tęcza Błędów (Dąbrowa G.), LKS Ostoja Żelisławice, KS Niwy Brudzowice

Zwycięzca: Niwy Brudzowice

Grupa IV, Czeladź, 01.02, godz. 8.00

Grupa A: KS Zagłebiak II Dąbrowa G. (juniorzy), AKS Niwka Sosnowiec, KS Orzeł Dąbie
Grupa B: KS Unia Ząbkowice (Dąbrowa G.), CKS Czeladź, LKS Jedność Strzyżowice

Zwycięzca: CKS Czeladź

Grupa V, Zawiercie, 02.02, godz. 8.00

Grupa A: KP Warta Zawiercie, MKS Poręba (wycofał się), LKS Skalniak Kroczyce (wycofał się)
Grupa B: GKS Strażak Mierzęcice-Nowa Wieś, KKS Łazowianka Łazy, LKS Olimpia Włodowice

Zwycięzca: Warta Zawiercie

Finał XIX Halowych Mistrzostw Zagłębia Dąbrowskiego im. Włodzimierza Mazura zostanie rozegrany 16 lutego na Hali MOSiR w Sosnowcu, ul. Żeromskiego, w którym spotkają się zwycięzcy poszczególnych grup eliminacyjnych (Sarmacja, RKS Zagłębie DG, Niwy, CKS, Warta) plus drugoligowe Zagłębie Sosnowiec.

* przed eliminacjami z turnieju wycofała się drużyna KS Piaski Czeladź