Nie udał się naszym zawodnikom rewanż za porażkę w lidze. Piłkarze Przemszy Siewierz ulegli 4-3 (0-2) Sarmacji Będzin w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec. Do 63 minuty pucharowego pojedynku to „Biało-czerwono-zieloni” prowadzili już 0-3, ale to co zdarzyło się w końcówce meczu na pewno pozostanie wszystkim obecnym na stadionie OSiR na długo w pamięci. „Sarmaci” w ciągu kilku minut doprowadzili do remisu, a przy stanie 3-3 Świerczyński nie trafił karnego. Zwycięskiego gola dla BKS-u w 83 min. zdobył były piłkarz LKS-u – Kacper Zawadzki.

Już na początku spotkania siewierzanie migli objąć prowadzenie, ale strzał naszego zawodnika zatrzymał się na spojeniu bramki Sarmacji. W 40 minucie jednak wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Maćka Niesyto, który po dośrodkowaniu z kornera mocno uderzył, a piłka odbijając się od poprzeczki przekroczyła linię bramkową. Dwie minuty później, po kolejnym rzucie rożnym dla LKS-u, piłkę do własnej bramki pechowo skierował Zawadzki i to Przemsza schodziła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Na początku drugiej odsłony dwukrotnie groźnie zaatakowali będzinianie, ale raz zimną krew zachował Tonia, a drugi raz piłka minęła nasza poprzeczkę. W 63 min. obrońca BKS-u nie porozumiał się z własnym golkiperem, który przelobował go głową strzelając drugiego samobója w meczu. 120 sekund dalej „Sarmaci” jednak zdobyli kontaktowego gola (Dębski), a w 69 minucie drugiego, po rzucie karnym (Barwiński). W 71′ po szybkiej kontrze gospodarze doprowadzili do remisu (Mendela). To nie był jednak koniec emocji w tym meczu. W 73 min. arbiter podyktował jedenastkę dla naszego zespołu. Do „wapna” podszedł Świerczyński, ale nie trafił w bramkę! Słabi już fizycznie i chyba psychicznie siewierzanie nie potrafili już wykrzesać z siebie jeszcze ostatku sił, a w 81 minucie gospodarze „posłali nas na deski”. Zawadzki sprytnym uderzeniem z ostrego kąta wyprowadził BKS na prowadzenie, a wynik nie uległ już zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Przemsza: Tonia – Boryczka, Świerczyński, Kapias, Setlak, Chwila, Tutaj (60′ Terbalyan), Fredyk, Majchrowski (80′ Budny), Ból, Niesyto

Źródło: własne/Sarmacja Będzin