Przemsza Siewierz uległa Podlesiance Katowice (LO Katowice) 1-2 (0-2) w swoim pierwszym letnim sparingu przed nowym sezonem. Spotkanie przy ponad 30-sto stopniowym upale zostało rozegrane na boisku Ostoi Żelisławice.

Lepiej w mecz weszli piłkarze z dzielnicy Katowic, którzy częściej atakowali i jako pierwsi objęli prowadzenie po wrzutce Zająca z rzutu rożnego, nieporozumieniu w naszej „piątce” i błędzie naszego golkipera. Kilkanaście minut dalej było już 2-0 – najpierw Boreckiego wyręczył słupek, ale przy dobitce Rosińskiego (asysta Zając) nie miał już szans. W ogóle pierwsze 30 minut w wykonaniu piłkarzy siewierskiego klubu było słabe. Byliśmy mniej zorganizowani od przeciwnika, blado wypadaliśmy motorycznie, a Podlesianka skrzętnie wykorzystywała nasze błędy w ustawieniu. Działo się też najprawdopodobniej tak, bowiem trener Mosna w całym spotkaniu przetestował aż ośmiu zawodników (do przerwy pięciu), w tym dwóch Japończyków! Końcówka pierwszej połowy to już częstsze ataki Przemszy i w tym okresie gry mogliśmy zdobyć przynajmniej jednego gola.
Druga połowa zaczęła się dla LKS-u bardzo dobrze bowiem kontaktową bramkę na samym jej początku zdobył Kamil Fredyk po przechwycie przed polem karnym LGKS-u. Przemsza w drugiej odsłonie przeważała, ale dobrze grający w defensywie katowiczanie nie dawali się zaskoczyć. Im dalej w mecz tym Przemsza co raz bardziej rozkręcała się, oskrzydlające akcje w końcu nabrały tempa i mogliśmy zdobyć co najmniej 2/3 gole w samej tylko końcówce, ale dobrze spisywał się Wolan albo nasze celowniki jeszcze nie były precyzyjne. Niestety nie udało się przechylić szali zwycięstwa i piłkarze trenera Mosny ulegli 1-2. Przed nami jeszcze dużo pracy na treningach. W ekipie z Podlesia zagrało aż czterech byłych piłkarzy siewierskiego klubu: Wolan, Renner, Zając i Colik.

Kolejny sparing w sobotę (22.07) o godz. 11.00 w Rogoźniku z tamtejszym Cyklonem.

Przemsza I połowa: Borecki – test. 1, Świerczyński, Tokarz, Sawicki, Niesyto, test. 2, test. 3, Ból, test. 4, test. 5
Przemsza II połowa: test 6 – Setlak, Kryger, Tora, test. 7, test. 1, Fredyk, Brzyski (K. Kubisa), test. 8, test. 4, test. 5