Przemsza Siewierz pokonała na własnym stadionie rezerwy chorzowskiego Ruchu 1-0 (0-0) w meczu XXXI kolejki IV ligi. Jedynego gola w 75 minucie meczu zdobył Marcin Ból, wykorzystując rzut karny po faulu na nim samym. Zwycięstwo te pozwoliło utrzymać się naszej drużynie w czwartej lidze na trzy kolejki przed końcem sezonu. Była to czwarta z rzędu wygrana podopiecznych trenera Łukasika, grając na zero z tyłu w ostatnich trzech spotkaniach.

Pierwszą groźniejszą akcję kibice zgromadzeni na siewierskim stadionie zobaczyli w 15 minucie, wtedy Niesyto po szybkiej akcji trafił w bramkarza „Niebieskich”. W 26 minucie to piłkarze Ruchu byli bliżsi zdobycia gola. Futbolówka po strzale z głowy jednego z zawodników rezerw, po koźle, otarła się prawy słupek bramki pilnowanej przez wracającego po kontuzji Boreckiego. W 39 min. Tukaj zdecydował się na lobowanie bramkarza z Chorzowa lecz piłka niewiele minęła słupek gości. W ostatniej akcji pierwszej odsłony meczu na uderzenie z pola karnego zdecydował się Fredyk, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Dziesięć minut po wznowieniu przed utratą bramki uratował nas Borecki, który wyczuł intencje zawodnika Ruchu w sytuacji sam na sam. Minutę dalej szybko odpowiedzieli nasi piłkarze. Niesyto uderzał zza szesnastki, a piłka tym razem minęła lewy słupek bramki chorzowian. W 60 min. po wrzutce Majchrowskiego akcję zamykał Pająk lecz będąc w dobrej sytuacji przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 66 min. wprowadzony wcześniej Jagodziński próbował pokonać golkipera Ruchu – oddał strzał z głowy, ale bramkarz przyjezdnych znakomicie wybronił. W 74 minucie Majchrowski pięknie podał „w uliczkę” do wbiegającego w szesnastkę Bóla, a ten został podcięty przez piłkarza „Niebieskich” i arbiter wskazał na wapno. Minutę dalej do karnego podszedł sam poszkodowany i zdobył bramkę dając prowadzenie „Biało-czerwono-zielonym”. Pięć minut później przed utratą bramki ponownie uratował nas Borecki świetną interwencją. W końcówce meczu na listę strzelców mógł wpisać się jeszcze Zawadzki, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem rezerw. Wygrana z „dwójką” Ruchu była czternastą w sezonie i z 48 punktami plasujemy się na 7. pozycji w tabeli. Kolejny mecz w środę z Górnikiem w Czeladzi-Piaskach.

Przemsza: Borecki – Pająk (86′ Syga), Tora, Tokarz, Majchrowski, Ból, Tutaj (87′ Krawczyk), Kapias (65′ Jagodziński), Fredyk, Niesyto, Tukaj (80′ Zawadzki).