Piłkarze Przemszy Siewierz pokonali w Rudzie Śląskiej miejscową Slavię 2-1 (1-1) w meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej Haiz IV ligi śląskiej grupy pierwszej. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, ale jeszcze przed przerwą wyrównanie dał Niesyto, której powrócił po trzymeczowej absencji za czerwoną kartkę. W drugiej połowie drugą, a jak się potem okazało, zwycięską bramkę zdobył Majchrowski, dla którego był to pierwszy gol w sezonie. Dzięki tej wygranej i korzystnym wynikom w innych spotkaniach LKS zakończył jesień na 8. miejscu, co jeszcze kilka tygodni temu nie było takie pewne.

Pierwsza połowa sobotniego meczu była wyrównana. Początek spotkania należał jednak do gospodarzy, ale pewnie w bramce dwukrotnie spisał się Borecki – najpierw w 4 minucie ładnie wybronił, a w 18 min. obronił w sytuacji sam na sam. W odpowiedzi w dogodnej sytuacji spudłował Ból, a Niesyto trafił wprost w golkipera Slavii. Niestety w 32 minucie rudzki KS objął prowadzenie za sprawą Strzempka. Niedługo później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Slavii pomylił się Ból, ale już w 40 min. wyrównanie po asyście Chwili dał Maciej Niesyto, strzelając siódmą bramkę w sezonie. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

W drugiej trener Oklejewski zdecydował się na wpuszczenie Majchrowskiego i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. W 55 minucie popularny „Dżedon” wyprowadził nas na prowadzenie. W drugiej części meczu jeszcze Niesyto mógł drugi raz wpisać się na listę strzelców, ale w pojedynku 1 na 1 przegrał z golkiperem Slavii. Wynik nie uległ już zmianie i po 4 doliczonych minutach sędzia zakończył spotkanie. Była to szósta wygrana Przemszy w rundzie, którą ostatecznie zakończyliśmy na ósmym miejscu z dwudziestoma „oczkami” na koncie. Nota bene w ostatnich czterech meczach Przemsza zdobyła 10 punktów czyli tyle ile przez pierwsze jedenaście kolejek.

Hit kolejki pomiędzy Polonią Bytom, a Śląskiem został przełożony na 17 listopada. Wtedy też odbędą się zaległe mecze Warty z RKS-em i Myszkowa z Gwarkiem.

Niedługo przedstawimy podsumowanie rundy jesiennej.

Przemsza: Borecki – Boryczka (84′ Budny), Świerczyński, Kapias, Tora, Ból, Setlak, Tutaj (46′ Majchrowski), Fredyk, Chwila (90+1′ Wolff), Niesyto (86′ Terbalyan)