Przemsza Siewierz pokonała w Żarkach miejscowy LKS Zieloni 2-0 (1-0) w pierwszym sparingu tej zimy. Na boisku żareckiego klubu bramki dla siewierzan zdobyli Bartłomiej Bednarz i zawodnik testowany.

„Zieloni Żarki okazali się świetnym przeciwnikiem jeśli chodzi o rozegranie pierwszego sparingu w zimowym okresie przygotowawczym. Drużyna zdeterminowana i chcąca grać w piłkę. Postawili ciężkie warunki szczególnie w pierwszej połowie. W tej części gry stworzyli sobie kilka sytuacji pod naszą bramką, ale my nie byliśmy dłużni. Ból i zawodnik testowany dwukrotnie uderzali, ale na posterunku był bramkarz gospodarzy Stańczyk (były golkiper Przemszy). Pod koniec tej części gry po asyście Bóla, Bednarz z ostrego kąta zdobył bramkę i schodziliśmy na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Po przerwie przejęliśmy inicjatywę i w wyniku tego podwyższamy na 2-0. Asystentem ponownie Ból, a bramkę strzałem głową zdobył zaw. test. Potem mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, ale bramek więcej nie udało się zdobyć i wynikiem 2-0 zakończyliśmy tę grę kontrolną. Zagraliśmy w bardzo eksperymentalnym składzie, bo z pięcioma testowanymi piłkarzami, którzy grali pełen wymiar czasowy. Taki był właśnie cel tego meczu. Zwycięstwo oczywiście cieszy, ale nie ono było dzisiaj najważniejsze.”

Przemysław Oklejewski

Przemsza: Borecki – Kapias, zaw. test., zaw. test., Setlak, Wlaź, zaw. test., Bednarz, zaw. test., Ból, zaw. test. W drugiej weszli: Myronenko, Świerczyński, Tutaj, Fredyk.

Kolejny test-mecz 3 lutego z Pogonią Imielin rozegrany zostanie w Chorzowie na kompleksie „Kresy” o godz. 14.00.