Przemsza Siewierz pokonała w meczu wyjazdowym Polonię Poraj 3-1 (2-1) w meczu XXVII kolejki Haiz IV ligi śląskiej gr. 1. Bramki dla siewierskiego zespołu strzelali Rafał Nowak (dwie) oraz Szymon Tutaj z karnego. Dzięki temu zwycięstwu Przemsza zapewniła sobie utrzymanie w czwartej lidze i zakończyła serię czterech porażek z rzędu.

Zdeterminowani podopieczni trenera Oklejewskiego już w 6 minucie objęli prowadzenie. Rafał Nowak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Polonii. Niestety nasza radość nie trwała długo, bowiem niecałe 60 sekund dalej było już 1-1 za sprawą gola Mielczarka. Jeszcze przed przerwą (44 min.) ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Składną akcję i podanie Tutaja wykorzystał Nowak, dla którego było to czwarte trafienie wiosną, w trzecim meczu z rzędu. W drugiej odsłonie spotkania, a dokładniej w 60 minucie, Szymon Tutaj sam zdobył bramkę z rzutu karnego. Gospodarze też mieli szansę na gola z „wapna”, ale Michał Borecki wybronił uderzenie Kowalskiego z jedenastego metra. „Biało-czerwono-zieloni” wygrali w dobrym stylu. Było to pierwsze zwycięstwo z ekipą z Poraja na ich terenie w 4 lidze. Z 36 punktami, na trzy kolejki przed końcem, plasujemy się na 9. miejscu, z dwoma „oczkami” straty do Gwarka i pięcioma do Szombierek.
 Trener Oklejewski po meczu:
Po czterech porażkach z rzędu przywieźliśmy z Poraja długo wyczekiwane 3 punkty. Prowadzenie daje nam Rafał Nowak. Niestety minutę później Polonia wyrównuje. Przed przerwą znowu wychodzimy na prowadzenie – gola  ponownie zdobywa Rafał. W drugiej połowie obie drużyny miały po rzucie karnym. Dla nas trafia z jedenastki Szymon Tutaj, a że rzut karny to jeszcze nie gol, przekonał o tym wszystkich zgromadzonych na stadionie Polonii Michał Borecki, który obronił strzał Kowalskiego. Wygraliśmy w dobrym stylu. Była walka, zaangażowanie i sporo jakości czysto piłkarskiej. Gratuluję drużynie postawy w tym spotkaniu i cieszę się z faktu, że tworzyliśmy kolektyw.

Przemsza: Borecki – Boryczka, Świerczyński, Setlak, Tora, Chwila (90′ Fredyk), Bednarz, Tutaj (90′ Wolff), Niesyto, Burczyk, Nowak (73′ Piwko)