Przemsza Siewierz odniosła bezcenne zwycięstwo w Będzinie z miejscową Sarmacją 1-0 (0-0) w meczu XXIX kolejki IV ligi. Zwycięskiego gola w derbach powiatu w 79 minucie meczu, z podania Fredyka, zdobył wprowadzony Marcin Ból.

Od początku spotkania ostro do ataku wzięli się gospodarze – kilkukrotnie, ale bezskutecznie próbowali zaskoczyć debiutującego w bramce Przemszy Mironenkę. Dwukrotnie to nasi defensorzy wyręczyli naszego golkipera blokując mocne strzały Sarmatów. Podopieczni trenera Damiana Łukasika poważniej bramce rywala zagrozili raz, po stałym fragmencie Kapiasa, jednak strzał naszego zawodnika bezpośrednio z rzutu wolnego z trudem wybronił golkiper gospodarzy. Na początku drugiej połowy siewierzanie powinni prowadzić 1-0, ale zamykający akcje Sawicki minął się z futbolówką, mając już przed sobą tylko pustą bramkę! Niedługo po tym, po stałym fragmencie i strzale głową Niesyty, piłka niewiele minęła słupek będzinian. Chwilę później gospodarze zdobyli gola, ale sędzia go nie uznał – zawodnik Sarmacji był na spalonym. W 79 minucie nasi zawodnicy przeprowadzili kontrę. Szybka wymiana podań między Tukajem, Bólem i Fredykiem zakończyła się bramką dla Przemszy. Marcin Ból podał do Kamila przed szesnastką, ten pięknie wyłożył w uliczkę Marcinowi, który umieścił piłkę w okienku bramki BKS-u. Do końca meczu, mimo usilnych starań miejscowych, wynik już się nie zmienił i to siewierzanie wywieźli cenne „3 oczka” z trudnego terenu. Cieszy również czyste konto i poytywny występ w debiucie naszego nowego bramkarza – Daniela Mironenki. W ciągu czterech dni wygraliśmy z liderem i trzecią drużyną naszej grupy! Zwycięstwo te umocniło Przemszę na siódmej pozycji w lidze przed ważnymi spotkaniami z GKS-em II Katowice, Ruchem II Chorzów i Górnikiem Piaski.

Przemsza: Mironenko – Setlak, Kryger (22′ Tokarz), Świerczyński, Sawicki (60′ Ból), Niesyto, Tutaj, Kapias, Majchrowski, Fredyk, Tukaj (90′ Zawadzki).