Przemsza Siewierz pokonała 1-0 (1-0) rezerwy Rakowa w Częstochowie w meczu rozpoczynającym XV kolejkę Haiz IV ligi. Jedynego gola w 9 minucie zdobył Maciej Niesyto, ale sytuacji na strzelenie kolejnych bramek mieliśmy dużo więcej. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Rakowa.

Już w 9 minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Niesyto (asysta Tomasza Czogały), który przeciął podanie, podciął futbolówkę nad bramkarzem RKS-u i z bliskiej odległości wpakował do pustej bramki. Ponadto w pierwszej połowie dwie znakomite sytuacje zmarnował Jacek Pająk oraz jedną Marcin Ból, który po podaniu Burczyka nie trafił niemal do pustej bramki. Częstochowianie kontrolowali grę, ale nic z tego nie wynikało. Bramce Boreckiego zagrozili jedynie trzy razy po stałych fragmentach gry. Na początku drugiej połowy Ból po podaniu Niesyty trafił w poprzeczkę, a niedługo później przestrzelił w sytuacji sam na sam. Było to piąte zwycięstwo z rzędu w lidze, a trzecie z rzędu na wyjeździe. W tabeli grupy 1 awansowaliśmy na 6. pozycję ze tratą 9 punktów do lidera, 5 punktów do wicelidera i dwóch „oczek” do trzeciej pozycji! Przed nami jeszcze jedno spotkanie – przełożona 7 kolejka z września br., którą rozegramy w sobotę 25 listopada o 13.30 w Lublińcu.

Przemsza: Borecki – Pająk, Kapias, Setlak, Tora, Niesyto (90′ Maryniok), Wlaź, Tutaj, Czogała, Ból, Burczyk