Piłkarze Przemszy Siewierz sprawili nie lada niespodziankę swoim kibicom pokonując w meczu kończącym XIX kolejkę Haiz IV ligi liderujące bytomskie Szombierki na ich terenie 0-1 (0-1). Zwycięskiego gola na wagę bezcennych trzech punktów zdobył niezawodny Maciej Niesyto. Dzięki temu zwycięstwu siewierzanie umocnili się na najniższym stopniu podium. Ostatni raz nasza drużyna przegrała … 14 października ur.

Mecz praktycznie ustawiła bramka strzelona niemal na samym początku spotkania (9 min.). Z autu na połowie przeciwnika futbolówkę w pole karne wrzucił Tora. Piłka po przedłużeniu Gielzy trafiła na głowę obrońcy, ale defenzor „Zielonych” wybił ja za lekko. Ta trafiła na szesnasty metr pod nogi Maćka Niesyty, który uderzył z pierwszej piłki, a ta wpadła po małym rykoszecie w okienko bramki gospodarzy. Była to jedna z nielicznych akcji „Biało-czerwono-zielonych” w pierwszej, jak i drugiej połowie. Miejscowi za wszelką ceną próbowali doprowadzić do wyrównania. Na posterunku jednak byli nasi obrońcy i niepokonany w niedzielę Borecki. Dwukrotnie po akcji rywali Kapias i spółka wybijali futbolówkę z niemalże linii bramkowej. Ostatnie minuty spotkania to „obrona Częstochowy” w wykonaniu podopiecznych Mosny i Oklejewskiego. Nasi zawodnicy jednak bronili tak mądrze, że bytomianie nie zdołali zdobyć choćby wyrównującego gola.

Po tym zwycięstwie Przemsza umocniła się na 3. miejscu w tabeli. Była to dziewiąta wygrana LKS-u z rzędu w rozgrywkach, trzecia w trzecim meczu rundy rewanżowej, a szósta z rzędu na wyjeździe. Na drugą lokatę spadły w/w Szombierki, bowiem swój mecz wygrał radzionkowski Ruch. Do pierwszych tracimy już jednak tylko 3 „oczka”, a do drugich pięć. W środę ważne spotkanie zaległej, XVI kolejki, z Sarmacją na naszym stadionie (godz. 17.30).

Oto co po meczu powiedział Artur Mosna.

„To było bardzo ważne dla nas spotkanie. Nasz zespół spotkał się w wyjazdowym meczu z jednym z głównych kandydatów do awansu. Dzisiaj nikogo nie trzeba było mobilizować. Ciężka praca przynosi efekty, jesteśmy dumni z naszych chłopaków bo po raz kolejny udowodnili że są świetnym zespołem. Szacunek i Wielkie Gratulacje.”

Przemsza: Borecki – Tora, Świerczyński, Kapias, Ząbek, Niesyto (83′ Pająk), Pietrycha (75′ Tutaj), Fredyk (90+’ Wlaź), Gielza (80′ Setlak), Ból, Burczyk.