Przed piłkarzami Przemszy kolejny ważny pojedynek w Haiz IV lidze śląskiej – mecz o tzw. „sześć punktów”. W VIII kolejce podejmiemy na własnym stadionie beniaminka – Zielonych Żarki. Żarecki LKS zajmuje 14. miejsce w tabeli naszej grupy z czterema punkami (bilans 1-1-5), czyli jest w podobnej sytuacji jak nasza drużyna. Zieloni wygrali jeden mecz – z ostatnim Górnikiem Piaski (2-0) i zremisowali 1-1 (gol na wagę remisu w ostatniej minucie) z rudzką Slavią w poprzedniej kolejce. Pozostałe pięć spotkań przegrali: 0-3 z bytomską Polonią, 1-5 z dąbrowską Unią, 2-4 z porajską Polonią, 0-2 z zawierciańską Wartą i 0-2 z myszkowskim KS-em.

Siewierzanie również pozostają w dołku. Przemsza zanotowała już trzy porażki z rzędu (w sumie już pięć) więc mecz z sąsiadem z tabeli może być przełomowym dla jednego z zespołów. Nasz dorobek punktowy (przyp. 4 pkt) i pozycja w lidze chyba nie odzwierciedlają naszych możliwości. Iskierką nadziei jest ostatni mecz ligowy z Sarmacją, gdzie w drugiej połowie pokazaliśmy dobry futbol.

Z zespołem z Żarek w IV lidze graliśmy w sezonie 15/16. Najpierw pokonaliśmy rywali 2-1 w Siewierzu, a w rewanżu w Żarkach ponownie byliśmy lepsi i wygraliśmy 3-2. Oba spotkania trzymały w napięciu do ostatnich minut. W tamtym sezonie drużyna Zielonych spadła z ligi.

W kadrze żareckiego LKS-u znajdują się byli zawodnicy siewierskiej Przemszy – Jakub Machura oraz Tomasz Stańczyk.

Na mecz serdecznie zapraszamy w sobotę 22 września, na godz. 16.00 na nasz stadion. Walczymy dalej!

Siódma kolejka przyniosła wiele przetasowań w tabeli. Poległ dotychczasowy lider – Bytomski Sport, który grając niemal całe spotkanie w „10” musiał uznać wyższość Warty po porażce 0-3. W innym meczu na szczycie Śląsk wygrał z Szombierkami 1-0 i dzięki temu objął prowadzenie w tabeli. Tempa nie zwalnia porajska Polonia, która tym razem rozbiła Górnika 4-1 i jest już druga. Wygrała Unia Dąbrowa Górnicza, która pokonała MKS w Myszkowie 3-0, a i trzy punkty dopisał sobie Gwarek po zwycięstwie 2-0 z rezerwami Rakowa. Remisami zakończyły się spotkania Grodźca z Unią Kosztowy (0-0) i Zielonych ze Slavią (1-1). Przemsza jak wiemy uległa w pechowych okolicznościach Sarmacji 2-3. Na czele grupy 1 Śląsk (16 pkt), za nim Polonia Poraj i Polonia Bytom (po 15 pkt) i dalej Warta (14 pkt i mecz zaległy). Na dole Górnik Piaski (3 pkt), Przemsza, Slavia, Zieloni i Myszków – po 4 „oczka”.

W VIII kolejce lider ze Świętochłowic uda się na mecz do Mysłowic z tamtejszą Unią Kosztowy, a Polonia Poraj zagra z rezerwami Rakowa. Bytomski Sport zagra w Myszkowie, a Warta podejmie ostatniego Górnika Piaski. RKS Grodziec wyjedzie do Ornontowic, a w ciekawym meczu Szombierki podejmą Sarmację. Slavia w Rudzie 1 podejmie Unię z Dąbrowy-Strzemieszyc, a Przemsza Zielonych z Żarek w meczu na „szczycie dołu tabeli”.