Rezerwy Przemszy Siewierz, debiutujące w sosnowieckiej B Klasie, wywalczyły 2. miejsce na koniec rundy jesiennej sezonu 2020/2021. Młoda drużyna prowadzona przez trenera Arkadiusza Stefaniaka i grającego asystenta Bartosza Kańtocha odniosła sześć zwycięstw, trzykrotnie remisując i nie ponosząc żadnej porażki, co przełożyło się na 21 punktów (śr. 2,33 pkt na mecz).

Zespół do rozgrywek został zgłoszony na początku sierpnia, niemalże trzy tygodnie przed ich startem. Krótki, ale intensywnie przepracowany okres przygotowawczy, z wieloma treningami i kilkoma sparingami, został dobrze wykorzystany. W szerokim składzie znalazło się ponad 25 zawodników, w większości juniorów z terenu miasta, ale także z miejscowości z gminy Siewierz i ościennych tj.: Poręba, Brudzowice, Wojkowice Kośc., Chruszczobród czy Dąbrowa Górnicza.

Siewierzanie w dziewięciu meczach zdobyli 30 bramek (średnia 3,33 gola na mecz) tracąc 18 (2 gole/mecz). Najwyższe zwycięstwo odnieśli już w pierwszej kolejce i wtedy to też zdobyli najwięcej bramek w jednym meczu – 8:3 z Płomieniem 2018 w Niegowoniczkach. Najmniej bramek padło w meczu z KS Giebło (1-1). Najdłuższa seria zwycięstw to cztery (ostanie) spotkania. Seria bez porażki – 9 meczów!

Najlepszym strzelcem po pierwszej rundzie jest Dawid Kisielewski z 7-mioma trafieniami. Dalej grający II trener i kapitan Bartosz Kańtoch – 6 goli, a Błażej Bańka i Kamil Urbanowicz po 4. Jędrzej Ciastek i Adrian Tylec z 2 trafieniami, Mikołaj Hamerlik, Mateusz Byczek, Norbert Futrzyński, Sylwester Sobczyk i Łukasz Burczyk – po jednym. Bańka i Kisielewski zanotowali hat-tricka w spotkaniu z Niegowoniczkami.

Bańka dwukrotnie wykorzystał rzut karny dla LKS-u. Nasz bramkarz Bartosz Urbańczyk obronił strzał z „wapna” w spotkaniu z Łazowianką II Wysoka. Ani razu nie udało się naszym bramkarzom (aż trzech wystąpiło w ciągu rundy – Urbańczyk, Sala i Dróżdż) zachować czystego konta.

W dziewięciu meczach wystąpiło 23 zawodników (plus 5 z pierwszego składu w meczu z UKS Sławków). We wszystkich spotkaniach rundy jesiennej zagrał Dominik Wójcik (wszystkie po 90 minut) oraz Dawid Kisielewski. Najwięcej minut na boiskach spędził wspomniany Wójcik – 810 oraz Błażej Bańka – 720 minut i Damian Czapla – 685 minut. Dalej: Kisielewski – 655, Cygarowski – 625, Urbanowicz – 597, Rok – 597, Tylec – 559, Urbańczyk – 540 min, Kańtoch – 407, Ciastek – 303, Nobis – 254 , Byczek – 214, Sala – 180, Wysocki – 171, Cieślik – 163, Futrzyński – 138, Lubiński – 40, Myrta – 33, Śliwa – 13, Grabiś – 1 min.  plus zawodnicy I-wszej drużyny: Burczyk (90 min.), Dróżdż (90 min.), Psonka (90 min.), Sobczyk (90 min.) i Grabowski (87 min.).

W meczach „domowych” rezerwy wygrały dwukrotnie i dwukrotnie również zremisowały. Na „wyjazdach” LKS wygrał cztery razy i raz zremisował. Spośród dziewięciu meczów, w czterech przypadkach Przemsza przegrywała po pierwszej połowie, trzy razy siewierzanie schodzili do szatni prowadząc i dwukrotnie remisując. Szczególnie zacięte pojedynki stoczyliśmy z Gminą II Psary i Łazowianką II gdzie o zwycięstwie zadecydowały gole w ostatnich minutach. W zremisowanych meczach ze Źródłem i Giebłem siewierzanie nie potrafili przełożyć swojej przewagi na bramki i zwycięstwo.

Przemsza II 4-2 (1-2) UKS Sławków

Na fotelu lidera sosnowieckiej „serie B” po rundzie jesiennej zasiada Strażak z Nowej Wsi, do którego tracimy punkt i z którym zremisowaliśmy na ich terenie 2-2. Drużyna z gminy Mierzęcice typowana była przed sezonem jako główny kandydat do awansu. Przemsza II zajmuje 2. miejsce i według wielu obserwatorów to spore zaskoczenie. Na trzeciej pozycji sławkowski UKS, nad którym mamy 2 punkty przewagi, a na czwartym kolejny mocny kandydat do promocji – sosnowiecki ZEW. Wydaje się, że to te cztery zespoły będą głównie liczyły się w walce o awans do Klasy A. Dalej, na piątej pozycji kromołowskie rezerwy Źródła, potem Płomień Niegowoniczki, Łazowianka II Wysoka Łazy i KS Giebło. Do rozegrania pozostał jeden zaległy mecz między przedostatnim KS Gminy II Psary a ostatnią JSP Wartą Zawiercie i ten mecz zadecyduje o dolnej części tabeli. Tylko wspomniane drużyny JSP i Gminy II nie wygrały meczu w lidze.

Najwięcej bramek zdobyła drużyna ze Sławkowa – 37 i z Nowej Wsi – 35. Przemsza na trzecim miejscu. Najwięcej tracili gracze JSP – 59 ora z KS Giebło i Gminy II – 29. Najmniej bramek straciły drużyny Sławkowa i Zew-u.

Najwyższe wyniki w lidze: UKS Sławków 14-0 Łazowianka II, Strażak 12-0 JSP Warta, ZEW 8-0 JSP Warta.