Przemsza II Siewierz wygrała na wyjeździe z Klubem Sportowym Gminy II Psary 4-3 (2-3) w meczu IV kolejki B Klasy Podokręgu Sosnowiec.

Podopieczni trenera Stefaniaka zafundowali kibicom niezły rollercoaster w niedzielne popołudnie. Już w 7 minucie na prowadzenie siewierski LKS wyprowadził Ciastek, który w sytuacji sam na sam ograł bramkarza i ulokował futbolówkę do pustej bramki. W 11 min. było już 0-2, a gola „nożycami” zdobył Kańtoch, po precyzyjnym dośrodkowaniu Hamerlika. W ciągu następnych kilku minut „Biało-czerwno-zieloni” mieli jeszcze co najmniej dwie, niemalże stuprocentowe sytuacje (Ciastek, Urbanowicz), ale ich nie wykorzystali. Mecz po kwadransie powinniśmy „zamknąć”. Z biegiem czasu gospodarze przejęli jednak inicjatywę na boisku i powoli zaczęli odrabiać straty z początku spotkania. W 33 minucie strzelili kontaktowego gola – nasz bramkarz skapitulował po uderzeniu z szesnastego metra pod poprzeczkę. W 37′ miejscowi wyrównali po rzucie rożnym i golu z pięciu metrów. W 40 minucie, ponownie po kornerze, wyszli na prowadzenie i kolejny raz niepilnowany w „piątce” zawodnik Gminy Psary głową ulokował futbolówkę w siatce. Gospodarze w końcówce pierwszej odsłony mogli zdobyć nawet czwartego gola, ale na nasze szczęście uratował nas nasz obrońca i słupek.

Pierwsze minuty drugiej połowy ponownie pod dyktando rezerw KS Gminy Psary. Miejscowi mieli kilka sytuacji, ale bez zdobyczy bramkowych. Od ok. 70 minuty młodzi siewierzanie zaczęli częściej gościć na połowie przeciwnika. Hamerlik często inicjował akcje na prawym skrzydle, ale brakowało przysłowiowej „kropki nad i” w polu karnym gospodarzy (np. przy uderzeniu Urbanowicza z pięciu metrów wprost w bramkarza czy strzale Nobisa z lewej strony w boczna siatkę). Emocje jednak przyszły w ostatnich minutach meczu. Bardzo dobrą zmianę dał nasz piętnastolatek Piotrek Wysocki, który w 82 min. wypuścił Tylca na ‚sam na sam’ z golkiperem Psar, a Adrian ograł go i zdobył wyrównującego gola. Następnie ponownie Wysocki w 89 minucie dograł do Hamerlika, a ten płaskim strzałem z pola karnego lewy róg bramki dał prowadzenie Przemszy, wieńcząc swój znakomity występ. Pod koniec meczu zawodnik KS Psary ujrzał czerwoną kartkę po tym jak „ściął” Tylca tuż przed polem karnym, który to po rajdzie z własnej połowy miał tylko golkipera przed sobą. Chwilę po tym arbiter zakończył to zwariowane spotkanie.

Piłkarze rezerw pokazali charakter, zaangażowanie i walkę do końca. Jest jeszcze jednak dużo do poprawy, szczególnie w grze obronnej naszego zespołu.

Przemsza II po czterech kolejkach plasuje się na 4. miejscu b-klasowej tabeli z 8 punktami i nadal bez porażki. Za tydzień (niedziela 27 września, godz. 16.00) mecz w Siewierzu z KS Giebło.

Przemsza: Sala – Lubiński (35. Tylec), Czapla, Wójcik, Rok, Hamerlik, Bańka, Urbanowicz, Kisielewski (57. Futrzyński), Kańtoch (46. Nobis), Ciastek (82. Wysocki).