Mimo, że to dopiero siódma liga, to dla naszych młodych piłkarzy rezerw to aż siódma liga. W niedzielne popołudnie w Niegowonicach nasi młodzieżowcy, dla większości których był to pierwszy mecz na tym szczeblu, weszli z przytupem do seniorskiej piłki. Zwycięstwo na inaugurację zawodnicy Przemszy II okrasili nie tylko mądrą i konsekwentną grą, ale i pięknymi golami. Były bramki z dystansu, główki, z pierwszej piłki, bezpośrednio z rzutu wolnego, po kombinacyjnych akcjach, a nawet z rzutu karnego.

Przemsza II Siewierz pokonała na wyjeździe LUKS Płomień Niegowoniczki 8-3 (4-1) w pierwszej kolejce B Klasy Sosnowiec sezonu 2020/2021. Już po kilku minutach spotkania na prowadzenie siewierską „dwójkę” wyprowadził Kisielewski, który pokonał bramkarza gospodarzy strzałem w róg. Przemsza z minuty na minutę co raz bardziej dominowała na murawie, czego efektem była bramka zdobyta bezpośrednio z rzutu wolnego przez Bańkę. Na 0-3 podwyższył Urbanowicz, pakując główką futbolówkę do siatki LUKS-u. Pod koniec pierwszej połowy przewagę na chwilę przejęli gospodarze, czego efektem był gol kontaktowy jednak do szatni siewierski LKS schodził z prowadzeniem 4-1 ponieważ swojego drugiego gola po ładnej kontrze i pięknym strzale pod porzeczkę zdobył Kisielewski.

Na początku drugiej połowy ponownie do głosu doszli gracze Płomienia, strzelając swojego drugiego gola. Odpowiedź „dwójki” była piorunująca bowiem gola po kontrze zdobył ponownie Kisielewski kompletując hattricka. Szóstego gola dla LKS-u strzelił Tylec, pokonując golkipera gospodarzy sprytnym uderzeniem po długim rogu. Kilka minut później było już jednak 3-6 po wrzutce z kornera i golu z główki piłkarza Płomienia. Przemsza odpowiedziała ponownie szybko, a dokładnie Bańka, uderzając technicznie zza szesnastki tuż przy słupku. Ostatniego gola meczu, a swojego trzeciego, zdobył również Bańka, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką.

Gratulujemy zwycięstwa w debiucie naszym młodym piłkarzom. Dziękujemy również zawodnikom Płomienia i życzymy sukcesów.

Przemsza: B. Urbańczyk – T. Rok, D. Wójcik, D. Czapla, N. Cygarowski, B. Kańtoch (85. M. Nobis), M. Hamerlik, K. Urbanowicz, B. Bańka, A. Tylec (80. P. Wysocki), D. Kisielewski (82. K. Śliwa)
Ławka: K. Sobusik, D. Cieślik, D. Lubiński, B. Wyszyński.

Trener Stefaniak po meczu:

„Bardzo się cieszę ze zdobycia 3 punktów. Drużyna pokazała bardzo duże zaangażowanie i determinację na boisku. Cieszy mnie fakt, że praktycznie cały mecz byliśmy drużyną dominującą i prowadzącą grę. Wszystkie bramki zdobyliśmy po składnych i przemyślanych akcjach. Oczywiście przed nami jeszcze wiele pracy i elementów do poprawienia, ale wiem, że ten zespół będzie grać jeszcze lepiej. Zapraszam wszystkich kibiców na nasz drugi mecz w lidze ze Źródłem II Kromołów – pierwszy przed własną publicznością (niedziela, godz. 16.00).”